Kategoriler
Genel

Gerçek Büyüler

Gerçek Büyüler

Gerçek büyüler dediğimiz zaman aklımıza hep karanlık varlıklar ve karanlık güçler gelir. Büyü çok farklı bir ritüeldir. Bu kişinin yaptıracağı büyülere bağlı olarak değişmektedir.

(Afsun) Büyü, sihir, üfürük, sihirbazların tuzağı, hile yapılan kötü işler.
Afsan ( Farsça) kelimesinin başka bir şekli olup afsayidan mastarından müştaktır. Kelimenin kökü “Su” dur. Bugün afsun kelimesi Farsça’da bilhassa zehirli hayvanların sokmalarına karşı yapılan “Şerbet” manasını taşımaktadır. Güya kendilerinde yılanları, akrepleri v.b. uyuşturma kudreti bulunan bazı dervişler bunların zehirlerine karşı olan muafiyetlerini münasip bir bedel mukabilinde başkalarına nakledebilirler. Bu maksatla
ekseriya vücudun muayyen bir uzvu afsunlanır; mesela sağ veya sol el gibi. Artık o elle bu kabil hayvanların tehlikesizce tutulabileceğine inanılır. Orta Asya Türklerinde de yılanı ininden çıkarmak yahut zehrini gidermek için yılan afsunu okunurdu. Dudaklardaki uçuk kötü bir ruhtan bilinir, özel bir törenle efsunlanarak tedavi edilirdi.

Gerçek Büyüler

Büyülerin özellikleri vardır. Bu özellikler ;

gibi türlü büyü çeşitleri vardır. Elbette bu şekildeki büyüleri yapacak olan medyumlar çok özel medyumlar olması gerekir. El almış, büyü ilmi almış kişiler olması gerekir. Büyü çeşitleri olarak kara büyüler ve İyilik üzere büyüler mevcuttur. Birilerinin arasını yapacak, sıkıntılarını giderecek, huzursuzlukların sebebi bilinmeyen durumlarda iyilik (ak) büyüler yapılmaktadır.

Süryani, Papaz, Domuz, Ermeni büyüsü kara büyülerdir. Bu büyüleri yapmak gerçekten ilim ister ve her medyum ben yaparım diyemez. Bu tür büyülerle uğraşan kişiler ya intikam, ya huzursuzluk, yada birilerinin kötü olmasını isteyen kişiler tarafından yapılan büyüler olduğu için medyumlarında bu konuda hassas bir takım işlemler yaptıkları bilinmektedir.

Kara büyüler asırlardır yapılan, hatta firavunların zamanında bile prens ve prenseslerin birbirlerine yaptıkları büyüler mevcuttur. Eski mısır lahitlerinden çıkan altın levhalar üzerine büyüler yazıldığı görülmüştür. Fakat çoğu henüz çözülememiştir. Büyü gerçektir. Büyünün gerçekliğini bir çok şeyde hissedebilirsiniz. Belirtileri arasında ruhsal dengesizlik, iç bunalım, agresif davranışlar, rahatsız edici haller, kötü rüyalar vs. gibi tüm bunlara eşlik eden bulgular büyü olduğunun bir başka kanıtıdır.

Kimi zaman doktorların bile üstesinden gelemediği bazı manevi rahatsızlıklar büyüler ile çözülmüş ve tedavi edilmişlerdir. Bu durumlar için gerçekten bu büyüyü yapan kişilerin bulunması gerekebilir. Herkes kara büyü ile uğraşmaz. Bu yüzden önceliğiniz gerçek medyumlar tarafından yapılan büyülerin yaptırılmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir